کلینیک و بخش ها

کرایو ابلیشن عود کانسر پروستاتپروستات  و سرطان پروستات 


غده پروستات غده ای است که تنها در مردان یافت شده و در زیر مثانه قرار دارد .

سرطان پروستات نوعی بیماری است که در آن سلولهای بدخیم از بافتهای پروستات نشات می گیرد و به طور نا منظم و فزاینده ای تکثیر و منجر به افزایش حجم در هر یک از اجزای سلولی غده پروستات می شود .
  سرطان پروستات دومین سرطان شایع بعد از سرطان ریه در مردان است . سرطان پروستات می تواند دارای رشد اهسته بوده و زمانی طولانی تا بروز  علائم بالینی آن داشته باشد . در مواردی دیگر تومور به سرعت رشد کرده و  تهاجم تومور به بافت های دیگر امکان پذیر می شود . در چنین مواردی فاصله زمانی بین شروع بیماری و گسترش دامنه آن بسیار کوتاه است .

علائم و نشانه ای سرطان پروستات

سرطان پروستات با نشا نهای مرتبط با دفع ادرار و یا درد شکم تظاهر می کند . این نشانه  ها با علائم بیماری رایجی مانند مشترک شدن عفونت و هیپرتروفی خوش خیم پروستات  مشترک  است .


علائم هشدار دهنده

تکرر ادرار
جاری شدن ضعیف ادرار
عدم توانایی در ادرار
بی اختیاری ادرار
جریان منقطع و ضعیف ادرار
وجود خون در ادرار

 

روشهای درمان سرطان پروستات

درمان سرطان پروستات روشهای مختلفی دارد که  بنابر  شرایط وپیشرفت سرطان در بیمار بهترین گزینه درمان  انتخاب می شود
 
جراحی
هورمون درمانی 
پرتو درمانی 
شیمی درمانی
کرایو تراپی 
درمان بیولوژیک


عود سرطان پروستات 

در مواردیکه سلولهای سرطانی در درمان اولیه کاملا زدوده و نابود نشده باشد , شرایط رشد و تکثیر سلولهای بدخیم سرطانی محیا می شود این بدین معنی نیست که درمان ناقص یا اشتباه انجام شده بلکه اکثرا در درمان بیماریهای سرطان عود بدخیمی شایع می باشد . ممکن عود سرطان بصورت سرطان ثانویه نمایان شود . (متاستاز) بدین صورت که سلولهای سرطانی در یک ارگان دیگر بدن شروع به رشد و تکثیر می نماید .
 

درمان عود سرطان

در درمان عود سرطان همان روشهای قبلی بگار گرفته می شود  . اما اخیرا درمان بسیار جدید ی جهت  بیمارانیکه دچار عود کانسر پروستات می شوند نیز ارائه شده است .    


(( کرایو ابلیشن عود کانسر پروستات ))
 
کرایو ابلیشن ,تکنیک تخریب سلول توسط سیستم سرمایش یا فریز کردن می باشد . با این تکنیک دمای سلول سرطانی را به .. سانتیگراد رسانده و باعث از بین رفتن سلول سرطانی می شود . این تکنیک  دارای مزیتهای بسیاری در درمان عود سرطان می باشد


روش انجام عمل

 تحت هدایت دستگاه تصویربرداری , سوزن کرایو وارد بافت محل عود تومور می گردد . پس از اتصال سوزن به دستگاه مولد انجماد , بافت تومور به دمای (-140) درجه سانتیگراد رسیده و این شدت کاهش دما باعث مرگ سلول سرطانی می گردد. 
شایان ذکر است این عمل نیاز به  بستری  ویا بیهوشی نداشته و بصورت سرپایی انجام می شود . انجام این عمل در اثر موارد بدون درد و گاها با درد بسیار کم همراه می باشد .


نتایج عمل

انجام این عمل چه در درمان اولیه سرطان و چه در عود بافت سرطان می تواند نتایج بسیار موثری در کنترل و درمان سرطان داشته باشد . بخصوص زمانیکه بیمار شرایط بیهوشی یا جراحی نداشته باشد این عمل پیشنهاد می شود .fax: (+98 21) 22 25 82 48, tel: (+98 21) 22 25 82 45-7 , email:info@pardisnoor.com      Design By Simiaco