اخبار

برای اولین بار سوراندن ضایعات ریوی با مایکروویو در مرکز تصویر برداری پردیس نورMicroWave Ablation of Lung Tumor


اغلب تومورهای ریوی غیر قابل جراحی بوده و نیازمند استفاده از سایر روشها برای درمان می باشد . این روش تکنیک سوزاندن بافت تومور با استفاده از امواج مایکروویو در بدن می باشد و بعنوان درمان مکمل در جراحی توده های ریوی و شیمی درمانی و رادیوتراپی نیزاستفاده می شود که برای اولین بار در کشور که در آذر ماه 93 در مرکز تصویر برداری پردیس نور جهت درمان یک بیمار 55 ساله با تومور ریوی ارائه گردید و نتایج بسیار خوبی داشت .

بیمار آقای 55 ساله با تومور ریوی جهت مشاوره و درمان به کلینیک اینترونشن پردیس نور مراجعه نمودند که پس از ارزیابی مدارک بیمار نوع تومور و سایز . تومور کاندید عمل مایکروویو قرار گرفتند . تصاویر زیر مربوط به سی تی اسکن ریه  قبل از عمل می باشد.بیمار تحت عمل مایکروویو قرار گرفتند که تصاویر سی تی اسکن زیر مربوط به  سوزاندن  تومور ریه با امواج مایکروویو در حین عمل می باشد . تصاویر زیر مربوط  به  سی تی اسکن تومور ریه  و مقایسه قبل از درمان و دو ماه بعد از درمان می باشد .


امروزه با بکارگیری از تکنولوژی های روز دنیا می توان از روشهای درمانی جدیدی استفاده کرد که تهاجم بسیار کمتری نسبت به روشهای قبلی و یا جراحی دارد که بسیار کمک کننده و مفید جهت تسهیل درمان و یا مکمل درمان سرطان می باشد .
مرکز تصویر برداری پردیس نور با در اختیار داشتن این امکانات و پزشکان مجرب امکان ارائه این خدمات نوین را به هموطنان عزیز دارا می باشد .

مجموعه تصاویر زیر از انجام اولین مایکروویو ریه در مرکز تصویر برداری پردیس نور می باشد .   
fax: (+98 21) 22 25 82 48, tel: (+98 21) 22 25 82 45-7 , email:info@pardisnoor.com      Design By Simiaco